Zpětné odkazyKdyž jste stránky vytvořili a rozmístili keywords. Nastává pravděpodobně nejdůležitější část optimalizace – budování zpětných odkazů, neboli linkbuilding. Na odkazech lpí vyhledávače skoro nejvíce. Jedním z nejsilnějších parametrů pro řazení výsledků ve vyhledávači je počet a kvalita zpětných odkazů (to jsou odkazy z jiných stránek na váš web). Je to vcelku logické. Můžete mít skvěle optimalizovaný web, ale o jeho kvalitě rozhodují návštěvníci. Pokud na web vede řada odkazů z kvalitních webů, znamená to, že je velmi kvalitní. Podle kvality a množství zpětných odkazů, tedy podle „popularity“, oblíbenosti webu se rovněž vypočítává PageRank, S rank a JyxoRank.

Fotky Rajče jsou zdarma ke stažení.

U zpětného odkazu je důležité:

 • Kolik na stránku vede zpětných odkazů (ve vyhledávači zkuste vyhledávat “link:http://www.odkazy-zpetne.eu/”). Čím více a kvalitních odkazů, tím lépe.
 • Kolik je na stránce celkem odkazů (čím méně odkazů, tím větší hodnotu má zpětný odkaz). Stránka má určitou hodnotu a odkazy jsou díry, kterými rovnoměrně odtéká.
 • Nakolik je stránka tématicky podobná (pro web o webdesignu jsou zajímavé odkazy ze stránek o programování, odkazy ze zahradnictví již tak zajímavé nejsou).
 • PageRank (a vůbec ranky vůbec) vybrané stránky (čím vyšší, tím lepší).
 • Zajímavá je také návštěvnost webu a možnost, že na odkaz budou klikat i návštěvníci.

Rajče je online portál s fotografiemi.

Jak získat zpětné odkazy

Kvalitní web se atraktivním obsahem získá odkazy snadno. Proto se od začátku snažte budovat web tak, aby byl jedinečný a obsahově přínosný. Web, který nabízí stejnou službu jako desítky webů před ním, zpětné odkazy snadno nezíská.

Slunečnice má více než 200 GB programů k bezplatnému a legálnímu stažení pro práci, vzdělávání i zábavu.

Registrace do katalogů

Web rozhodně registrujte do katalogů typu (Seznam, Centrum), získáte tak zpětný odkaz zdarma. Můžete se registrovat do českých i slovenských katalogů.

Publikování PR článků

Můžete publikovat články, ve kterých se objeví vaše adresa. Můžet komentovat na blozích a jiných stránkách.

Rajče.net je místo pro vaše fotografie.

Výměna odkazů

Jiná a velmi oblíbená možnost je výměna odkazů, tedy dohoda mezi dvěma weby o vzájemné výměně odkazů. Pro takové odkazy obvykle existuje zvláštní stránka. Zkuste oslovit majitele podobně zaměřených webů a požádejte je o výměnu odkazů.

Nákup zpětných odkazů

Zpětné odkazy je možné koupit. A v současné době je to velmi často využívaná možnost SEO. Zpětné odkazy můžete nakoupit přes BackLinks Genius (díky kterému si můžete prodejem zpětných odkazů i vydělat).

Tvar zpětného odkazu

Tvar zpětného odkazu je nesmírně důležitý. Snažte se, aby se v textu odkazu objevila pro vás důležitá klíčová slova, k odkazu můžete připojit i atribut title.

Klíčová slova

Teď přistoupíme k samotné webové stránce. Doporučuji optimalizovat každou podstránku na co nejméně klíčových slov, ideálně pouze na jedno. Můžete tak lépe využít potenciál dané stránky. Následuje seznam částí stránky, kde by se KW mělo objevit. Klíčové slovo se snažte používat v prvním pádě.

 1. V názvu souboru
 2. Ve značce <title>
 3. Ve značce meta keywords a description
 4. Ve značce <h1>, <h2>, <h3>…
 5. Ve značkách <strong>, <em>
 6. V textu stránky, snažte se, aby se KW často objevovalo v textu, ale zase to nepřežeňte. Pro vyhledávače je důležitý procentuální podíl KW vůči zbylému textu, ale musíte optimalizovat citlivě, aby návštěvník netrpěl a rovněž stránka, která je přeoptimalizovaná nebude kladně hodnocena. Web tvoříte především pro náštěvníka. Web na 1. pozici s nečitelným obsahem nikdo číst nebude.
 7. V rámci webu klíčová slova vkládejte do odkazů na jednotlivé stránky, nepoužívejte odkazy typu „klikněte ZDE“, „VÍCE“, ale „informace najdete v článku Optimalizace pro vyhledávače“.
 8. KW můžete vkládat do atributu alt u obrázků a netextových objektů.

Dbejte na to, aby klíčové slovo nebylo na stránce příliš často, příliš okatě. Zároveň se nebraňte synonymům a skloňování. klíčová slova vkládejte do význačných částí stránek nadpisy, odkazy, značky strongemtitle.

Přemýšlejte, jak zahrnout klíčová slova automaticky do stuktury webu, abyste si usnadnili práci. Pomocí šablon, zapisujte KW do titulku webu, h1, vybranou položku menu můžete zvýraznit pomocí značek strongh2, u článku můžete vypsat do jaké kategorie patří (důležitá KW), můžete na web umístit jednoduchou navigaci (nacházíte se zde: hlavní strana > kategorie > tento článek).

SERP

Search engine results page neboli SERP je stránka výsledků zobrazená internetovým vyhledávačem (např. Google či Seznam) jako odpověď na dotaz zadaný uživatelem. Tento pojem se používá nejčastěji v kontextu SEO (optimalizace pro vyhledávače).

Obsah SERPu

Na SERP se nacházejí různé druhy výsledků. Nejdůležitější částí jsou zpravidla přirozené výsledky vyhledávání – výsledky, které vyhledávač na základě uživatelova dotazu. Kromě nich se na stránce obvykle vyskytují také placené výsledky – reklamní odkazy, jejichž zobrazení si u vyhledávače někdo koupil a které se zobrazují např. při hledání určitých klíčových slov. Tato reklama se obvykle zobrazuje nad přirozenými výsledky nebo vpravo vedle nich, zpravidla bývá označena jako sponzorované odkazy nebo slovem reklama. Reklama ve výsledcích vyhledávání se obvykle platí za proklik (PPC). Každá nalezená položka obsahuje zejména nějaký nadpis a příslušný hypertextový odkaz. Navíc zpravidla obsahuje velmi krátkou ukázku obsahu – několik slov či vět, kde jsou zvýrazněny hledané termíny. Také může vyhledávač zobrazit obrázek, mapku či video, pokud je pro vyhledávání relevantní (a často v tomto případě také vyhledávač nabízí odkaz na specializované vyhledávání pouze v příslušném typu obsahu). To, co konkrétně se na SERP ve výsledcích zobrazuje, je velmi důležité pro SEO. Vyhledávače tyto informace získávají zpravidla z metadat stránky (titulek stránky, obsah položky description apod.). Kromě toho vyhledávače využívají data ze sitemap, pokud je stránky nabízejí. Některé vyhledavače také nabízejí doporučení k úpravě hledaného výrazu (např. když obsahuje překlep).


Reklama:


Webové stránky

Vytvořte si vlastní úžasné webové stránky - Snadno a Rychle.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!